Jeden wielki powód dla HODL Bitcoin: do niższych podatków

Shehan Chandrasekera z CoinTracker powiedział The Decrypt Daily, że użytkownicy kryptograficzni z USA powinni rozumieć długoterminowe podatki od zysków kapitałowych.

Zyski kryptońskie podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych.
Jednak monety przechowywane przez ponad rok są opodatkowane niższą stawką.
Według CoinTracker’s Shehan Chandrasekera, ludzie powinni HODL.
Bitcoin podwoił cenę w ostatnim miesiącu. Cena Etera podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. A globalny limit rynku krypto walutowego jest teraz na północ od 1 biliona dolarów, dwukrotnie wyższy niż w połowie listopada.

Więc, sprzedajesz, gdy cena jest wysoka?

Nie tak szybko, powiedział Shehan Chandrasekera, szef strategii podatkowej w kryptońskiej firmie oprogramowania podatkowego CoinTracker na dzisiejszym odcinku The Decrypt Daily.

Chandrasekera powiedział gospodarzowi Matthew Aaronowi, że użytkownicy kryptograficzni, którzy składają amerykańskie podatki, powinni zwracać uwagę na podatki od zysków kapitałowych – które są stosowane do różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży monety.

„Wysokość podatków płaconych od tego zysku zależy od tego, jak długo trzymałeś tę monetę przed jej sprzedażą“, wyjaśnił Daily Aaron.

Monety przechowywane przez okres dłuższy niż rok są opodatkowane według stawek długoterminowych zysków kapitałowych w wysokości 0%, 15% i 20%. Monety przechowywane przez okres krótszy niż jeden rok mogą być opodatkowane według krótkoterminowych stawek w zakresie od 0% do 37%.

IRS mówi, że filtry podatkowe muszą odpowiadać na zakupy kryptograficzne
Wewnętrzny Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych (IRS) opublikował w 2021 r. poprawiony projekt instrukcji dla podatników, który wyjaśnia, że zakupy w kryptokurcie liczą się jako wirtualna transakcja walutowa…

Co więcej, są to maksymalne stawki – to, co użytkownicy faktycznie płacą, zależy od ich przedziału podatkowego.

Na przykład, w 2021 roku, osoby samotne (vel niezamężne i bezdzietne) płacą 0% od pierwszego $40,400 dochodu podlegającego opodatkowaniu (włączając w to zysk ze sprzedaży), 15% od kwot od $40,401 do $445,850, i 20% od dochodu i zysków poza tym. Progi te są wyższe dla osób zamężnych.

„Stopa długoterminowego zysku kapitałowego jest niezwykle korzystna“, powiedział Chandrasekera. „Rozmawiamy z tymi zamożnymi osobami, nigdy nie sprzedają swoich pozycji w akcjach bez posiadania ich przez 12 miesięcy lub więcej. Więc zachęcam was do zrobienia tego samego. Po prostu HODL.“

Posłuchajcie The Decrypt Daily Podcast
Twoja dzienna dawka wiadomości o kryptokursztynie, nauce, plotkach i dyskusjach.
Słuchaj
Oznacza to, że nie należy oczekiwać, że wszystkie inwestycje instytucjonalne w Bitcoin od 2020 roku nagle znikną. To po prostu nie jest korzystne z podatkowego punktu widzenia.

Co do tego, czy sprzedać po roku, Chandrasekera miał jeden truizm do podzielenia: „Jeśli zdecydujesz się trzymać go na zawsze, jest całkowicie wolny od podatków.“

Nach oben scrollen